Nieuws

Promotie- en degradatie regeling

Elk team probeert het maximale te realiseren. Iedereen hoopt uiteraard op een kampioenschap of promotie via de nacompetitie. Maar waar moet je in de competitie eindigen om daarvoor in aanmerking te kunnen komen of om bijvoorbeeld degradatie te ontlopen? 

Hierbij de promotie- en degradatieregeling voor VCK 1 t/m 6 en JO17-1 seizoen 2017 - 2018:

 

vck 13e klasse (A en B)

Kampioenen:
De kampioenen van de 3e klasse A en B promoveren naar de 2e klasse E zaterdag, 2018/’19.

Nacompetitie tussen 2e klasse en 3e klasse:
De nummers 12 en 13 van de 2e klasse E zijn herkanser en spelen een nacompetitie met de periodekampioenen van de 3e klasse A en B voor één plaats in de 2e klasse E zaterdag 2018/’19.

 

1e ronde, 2 juni:
a) Nr. 13 2e klasse E   –   Laagst geklasseerde PK 3e klasse B
b) Nr. 12 2e klasse E   –   Laagst geklasseerde PK 3e klasse A
c) Hoogst geklasseerde PK 3e klasse B   –   Een na hoogst geklasseerde PK 3e klasse A
d) Hoogst geklasseerde PK 3e klasse A   –   Een na hoogst geklasseerde PK 3e klasse B

2e ronde, 9 juni:
e) Winnaar b   –   winnaar d
f)  Winnaar a   –   winnaar c

Finale, terrein, 16 juni:
g) Winnaar e   –   winnaar f
De winnaar van de finale plaatst zich voor de 2e klasse zaterdag, 2018/’19.
De verliezers van de 1e / 2e ronde en finale plaatsen zich voor de 3e klasse zaterdag, 2018/’19.

Nacompetitie tussen 3e en 4e klasse:
De nummers 12 en 13 van de 3e klasse A en B zijn herkanser en spelen met de periodekampioenen van de 4e klasse A en B om in totaal 4 plaatsen in de 3e klasse, 2018/'19.

 

1e ronde 2 juni: het betreft één wedstrijd waarbij de eerstgenoemde thuis speelt.
Vrijgeloot zijn: 2 herkansers uit de 3e klasse A en B die plaats 12 bezetten. Plus de 2 hoogste en 2 een na hoogst geklasseerde periodekampioenen uit de 4e klasse A en B.

a) Nr 13 3e klasse A   -   Laagst geklasseerde PK 4e klasse B 
b) Nr 13 3e klasse B   -   Laagst geklasseerde PK 4e klasse A 

2e ronde 9 juni: het betreft één wedstrijd waarbij de eerstgenoemde thuis speelt.

e) Nr 12 3e klasse A   -   Een na hoogst geklasseerde PK 4e klasse A
f)  Nr 12 3e klasse B   -   Een na hoogst geklasseerde PK 4e klasse B
i)  Hoogst geklasseerde PK 4e klasse A   -   Winnaar a
j)  Hoogst geklasseerde PK 4e klasse B   -   Winnaar b

De winnaars van de wedstrijden e, f, i, j plaatsen zich voor de 3e klasse zaterdag, 2018/'19.
De verliezers van de 1e/2e ronde plaatsen zich voor de 4e klasse zaterdag, 2018/'19.

Indien besloten wordt om bij fusies, stoppen etc van 1e elftallen, de 3e klasse aan te vullen, wordt dat gedaan nav de resultaten in deze nacompetitie na 90 minuten (de evt verlenging wordt dus niet meegenomen). Het betreft dan de 4 verliezende finalisten. Hierbij wordt rekening gehouden met de resultaten uit de 2e ronde (aantal punten, doelsaldo en aantal doelpunten voor). 

Rechtstreekse degradatie:
De nummers 14 van de 3e klasse A en B degraderen naar de 4e klasse, 2018/’19.


vck 2Reserve 2e klasse (A en B)

De kampioenen van de reserve 2e klasse A en B promoveren naar de reserve 1e klasse.
De nummers 12 van de reserve 2e klasse A en B degraderen naar de reserve 3e klasse.

Nacompetities tussen reserve 1e klasse en reserve 2e klasse:
De nummers 12 en 13 van de reserve 1e klasse A zijn herkanser en spelen met de periodekampioenen van de reserve 2e klasse A en B om in totaal 1 plaats in de reserve 1e klasse.

 

1e ronde 2 juni: het betreft één wedstrijd waarbij de eerstgenoemde thuis speelt.
a)  Nr. 13 res 1e klasse A   –   Laagst geklasseerde PK res 2e kl B
b)  Nr. 12 res 1e klasse A   –   Laagst geklasseerde PK res 2e kl A
c)  Hoogst gekl PK 2e kl B   –   Een na hoogst geklasseerde PK res 2e kl A
d)  Hoogst gekl PK 2e kl A   –   Een na hoogst geklasseerde PK res 2e kl B

2e ronde 9 juni: het betreft één wedstrijd waarbij de eerstgenoemde thuis speelt.
e)  Winnaar b   –   Winnaar d
f)   Winnaar a   –   Winnaar c

Finale 16 juni: het betreft één wedstrijd waarbij de eerstgenoemde thuis speelt.
g)  Winnaar e   –   Winnaar f

De winnaar van de finale plaatst zich voor de reserve 1e klasse.
De verliezers van de 1e en 2e ronde en finale plaatsen zich voor de reserve 2e klasse.

Reserve 3e klasse
De kampioenen van de reserve 3e klasse A en B promoveren naar de reserve 2e klasse.
De nummers 11 en 12 van de reserve 3e klasse A en B degraderen naar de reserve 4e klasse.

Nacompetities tussen reserve 2e klasse en reserve 3 e klasse:
De nummers 10 en 11 van de reserve 2e klasse A en B zijn herkanser en spelen met de periodekampioenen van de reserve 3e klasse A en B om in totaal 1 plaats in de reserve 2e klasse.

 

1e ronde 2 juni: het betreft één wedstrijd waarbij de eerstgenoemde thuis speelt.
a) Nr. 11 res 2e klasse A   –   Laagst geklasseerde PK res 3e kl B
b) Nr. 10 res 2e klasse A   –   Laagst geklasseerde PK res 3e kl A
c) Hoogst gekl PK 3 e kl B   –   Een na hoogst geklasseerde PK res 3e kl A
d) Hoogst gekl PK 3 e kl A   –   Een na hoogst geklasseerde PK res 3e kl B

2e ronde 9 juni: het betreft één wedstrijd waarbij de eerstgenoemde thuis speelt.
e) Winnaar b   –   Winnaar d
f)  Winnaar a   –   Winnaar c

Finale 16 juni: het betreft één wedstrijd waarbij de eerstgenoemde thuis speelt.
g)  Winnaar e   –   Winnaar f

De winnaar van de finale plaatst zich voor de reserve 2e klasse.
De verliezers van de 1e en 2e ronde en finale plaatsen zich voor de reserve 3e klasse.


 

vck 3 vck 4Reserve 4e klasse 

De kampioenen promoveren naar de reserve 3e klasse.
De nummers 12 degraderen naar de reserve 5e klasse.

 


 

vck 5vck 6Reserve 5e klasse

De kampioenen promoveren naar de reserve 4e klasse.

 

 


 

vck o17JO17-1

Hoofdklasse, Eerste klasse (poule 1 t/m 6 voorjaar).

De nummers 11 en 12 van de hoofdklasse F, G en H degraderen naar de 1e klasse.

In de eerste klasse wordt een najaar- en voorjaarsreeks gespeeld. Op basis van de resultaten in het najaar vindt een herindeling plaats. De 72 teams met het beste wedstrijdpuntengemiddelde plaatsen zich voor de zes promotiepoules in het voorjaar.

De kampioenen van de zes promotiepoules in het voorjaar promoveren naar de hoofdklasse. 

 


Jeugdvoetbal
Voor alle overige jeugdtems geldt: Verzoeken tot indeling in een lagere of hogere klasse dienen te worden gericht aan de KNVB competitieleider.